Kobyłka

-1.76°C
Scattered Clouds
czwartek
-4.33°C / -0.21°C
piątek
-3.78°C / -1.26°C
sobota
-3.06°C / -2.07°C
niedziela
-4.88°C / -0.67°C
poniedziałek
-3.97°C / -2.32°C
wtorek
-6.02°C / -3.16°C
środa
-4.97°C / -2.6°C

,,Międzynarodowe kolędy w Kobyłce”

Po raz pierwszy Powiat Wołomiński witał Nowy Rok wielkim koncertem międzynarodowych kolęd pod patronatem honorowym Arcybiskupa Henryka Hosera – Biskupa Diecezji Warszawsko-Praskiej w wykonaniu znakomitych artystów: Małgorzaty Kubala, Anny Adamiak i Wojciecha Bardowskiego z towarzyszeniem zespołu muzycznego pod dyrekcją Adama Sychowskiego.

Koncert poprowadził znany dziennikarz, komentator radiowy i telewizyjny Wojciech Gąssowski, który rozpoczął koncert nawiązując do historii miasta i barokowej Bazyliki pod wezwaniem Św. Trójcy w Kobyłce. W przepięknej scenerii głównego ołtarza ozdobionego świąteczną dekoracją i grą świateł, artyści wykonali kolędy łacińskie, włoskie, francuskie, angielskie i ukraińskie w oryginalnej wersji językowej. W repertuarze nie zabrakło również najpiękniejszych kolęd polskich

1

 

Rzadko można usłyszeć tak precyzyjnie zgrane i dobrane pod względem brzmienia i barwy głosy: srebrzyście brzmiący, koloraturowy sopran Pani Małgorzaty, liryczny mezzosopran Pani Anny oraz ciepły i bogaty w brzmieniu baryton Pana Wojciecha. Znakomite wykonanie wokalne zostało dodatkowo wzbogacone o oryginalne aranżacje autorstwa Pana Adama na skrzypce, flet i fortepian w różnych stylistykach – od klasycznej, przez kościelną i ludową, po współczesny jazz.

W wypełnionej po brzegi Bazylice nie zabrakło przedstawicieli władz samorządowych gmin naszego powiatu, jak również przedstawicieli Senatu RP w osobie Pani Anny Aksamit. Pan Piotr Uściński, starosta wołomiński złożył życzenia noworoczne wszystkim zgromadzonym. Gospodarz tego wielkiego wydarzenia muzycznego Dziekan Ks. Jan Andrzejewski złożył specjalne podziękowania Starostwu Powiatowemu – organizatorowi oraz pomysłodawcom i koordynatorom: Andrzejowi Zbyszyńskiemu i Wojciechowi Bardowskiemu. Proboszcz wyraził nadzieję, że tegoroczny koncert kolęd zostanie na stałe wpisany w kalendarz wydarzeń artystycznych naszego powiatu, a z czasem przerodzi się w Międzynarodowy Festiwal Kolęd.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania patronom medialnym: Radio Warszawa 106,2 FM, tygodnikowi Wieści Podwarszawskie, tygodnikowi Życie Powiatu na Mazowszu  oraz mecenasom koncertu - firmom STD NASIŁOWSKI, WISAPIS, Developer ZIÓŁKOWSKI, Centrum Czyżewski, Kwiaciarnia Agnes, DomAL – Doradztwo Budowlane, Drukarnia Zbigniew Gajek, Sklep U Wiśniewskich, a także  Stowarzyszeniu Wspierania Aktywności Społecznej „Nie daj się nudzie” i Fundacji Polskiej Raoula Follereau.

 

2

3

4