Kobyłka

8.42°C
lekkie zachmurzenie
niedziela
5.19°C / 11.43°C
poniedziałek
4.19°C / 10.11°C
wtorek
2.6°C / 6.57°C
środa
0.08°C / 6.81°C
czwartek
3.85°C / 7.75°C
piątek
3.91°C / 6.65°C
sobota
0.64°C / 6.49°C

,,Międzynarodowe kolędy w Kobyłce”

Po raz pierwszy Powiat Wołomiński witał Nowy Rok wielkim koncertem międzynarodowych kolęd pod patronatem honorowym Arcybiskupa Henryka Hosera – Biskupa Diecezji Warszawsko-Praskiej w wykonaniu znakomitych artystów: Małgorzaty Kubala, Anny Adamiak i Wojciecha Bardowskiego z towarzyszeniem zespołu muzycznego pod dyrekcją Adama Sychowskiego.

Koncert poprowadził znany dziennikarz, komentator radiowy i telewizyjny Wojciech Gąssowski, który rozpoczął koncert nawiązując do historii miasta i barokowej Bazyliki pod wezwaniem Św. Trójcy w Kobyłce. W przepięknej scenerii głównego ołtarza ozdobionego świąteczną dekoracją i grą świateł, artyści wykonali kolędy łacińskie, włoskie, francuskie, angielskie i ukraińskie w oryginalnej wersji językowej. W repertuarze nie zabrakło również najpiękniejszych kolęd polskich

1

 

Rzadko można usłyszeć tak precyzyjnie zgrane i dobrane pod względem brzmienia i barwy głosy: srebrzyście brzmiący, koloraturowy sopran Pani Małgorzaty, liryczny mezzosopran Pani Anny oraz ciepły i bogaty w brzmieniu baryton Pana Wojciecha. Znakomite wykonanie wokalne zostało dodatkowo wzbogacone o oryginalne aranżacje autorstwa Pana Adama na skrzypce, flet i fortepian w różnych stylistykach – od klasycznej, przez kościelną i ludową, po współczesny jazz.

W wypełnionej po brzegi Bazylice nie zabrakło przedstawicieli władz samorządowych gmin naszego powiatu, jak również przedstawicieli Senatu RP w osobie Pani Anny Aksamit. Pan Piotr Uściński, starosta wołomiński złożył życzenia noworoczne wszystkim zgromadzonym. Gospodarz tego wielkiego wydarzenia muzycznego Dziekan Ks. Jan Andrzejewski złożył specjalne podziękowania Starostwu Powiatowemu – organizatorowi oraz pomysłodawcom i koordynatorom: Andrzejowi Zbyszyńskiemu i Wojciechowi Bardowskiemu. Proboszcz wyraził nadzieję, że tegoroczny koncert kolęd zostanie na stałe wpisany w kalendarz wydarzeń artystycznych naszego powiatu, a z czasem przerodzi się w Międzynarodowy Festiwal Kolęd.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania patronom medialnym: Radio Warszawa 106,2 FM, tygodnikowi Wieści Podwarszawskie, tygodnikowi Życie Powiatu na Mazowszu  oraz mecenasom koncertu - firmom STD NASIŁOWSKI, WISAPIS, Developer ZIÓŁKOWSKI, Centrum Czyżewski, Kwiaciarnia Agnes, DomAL – Doradztwo Budowlane, Drukarnia Zbigniew Gajek, Sklep U Wiśniewskich, a także  Stowarzyszeniu Wspierania Aktywności Społecznej „Nie daj się nudzie” i Fundacji Polskiej Raoula Follereau.

 

2

3

4