Kobyłka

-1.76°C
Scattered Clouds
czwartek
-4.33°C / -0.21°C
piątek
-3.78°C / -1.26°C
sobota
-3.06°C / -2.07°C
niedziela
-4.88°C / -0.67°C
poniedziałek
-3.97°C / -2.32°C
wtorek
-6.02°C / -3.16°C
środa
-4.97°C / -2.6°C

Spotkanie Opłatkowe Klubu 60+

„… Atmosfera  spotkań Klubu  60+ jest niezwykle sympatyczna, toteż z chęcią przybywają na nie sympatyczni i szacowni goście…”

 

 

 

W piękne przedświąteczne popołudnie 19 grudnia seniorzy z  Klubu 60 + spotkali się w gościnnych progach OSP w Kobyłce, by podzielić się opłatkiem i złożyć sobie nawzajem świąteczne życzenia.  Na pięknie nakrytych stołach nie zabrakło wigilijnej kapusty, śledzika w różnych wersjach oraz świątecznego makowca. Wszystkie dania oczywiście przyrządziły osobiście panie seniorki.

Jako, że atmosfera  spotkań Klubu  jest niezwykle sympatyczna, toteż z chęcią przybywają na nie sympatyczni i szacowni goście. Tym razem na zaproszenie  niezastąpionej honorowej prezeski  Tereski Kostrzewy oraz niezawodnego i charyzmatycznego prezesa Andrzeja Zbyszyńskiego swoją obecnością zaszczycili  Dziekan Ks. Jan Andrzejewski oraz Prezes Towarzystwa Przyjaciół Kobyłki  Mirosław Bujalski .

Spotkanie opłatkowe nie mogło obyć się bez śpiewania kolęd. I tu spotkała  seniorów niespodzianka, ponieważ to śpiewanie odbyło się pod niezwykłym kierownictwem: otóż do grona gości dołączył znakomity duet artystyczny niezwykle wysokiej klasy –piękna blondynka o cudownym głosie( sopran koloraturowy), pani  Małgorzata Kubala wykładowca Akademii Muzycznej w Warszawie) oraz przystojny bard piosenki francuskiej  Wojciech Bardowski (baryton).

Dziekan Jan Andrzejewski  składając  świąteczne życzenia  podkreślił, że to niezwykle pozytywne, iż seniorzy mają chęć i możność spotykania się, organizowania sobie wolnego czasu w miły  sposób, że nie pozwalają sobie na nudę i uczucie samotności i cieszy go spotkanie tu tylu szacownych osób.

Po wysłuchaniu pięknego koncertu kolęd w wykonaniu wspomnianych wcześniej artystów sami  uczestnicy przystąpili do śpiewania . I tu znowu spotkała ich kolejna niespodzianka –  prezes Andrzej Zbyszyński na spotkanie przyniósł gitarę i przy jej akompaniamencie kolędowaniu nie było końca. Dodam, że   goście śpiewali razem z seniorami, a na zakończenie wszyscy dostali w prezencie od zarządu „Nie Daj się Nudzie” śpiewniki, które zabrali do domu, by tam z bliskimi propagować ideę wspólnego śpiewania. Kto wie? Może  seniorzy z Klubu  60 + rozśpiewają nasze miasto i jeszcze wciągną w to innych mieszkańców? Oby tak się stało, bo  wspólna zabawa  i wspólne śpiewanie łączą ludzi i pozwalają zapomnieć o troskach i cieszyć się życiem, czego sobie i wszystkim mieszkańcom Kobyłki życzymy  na nowy 2013 rok.

Klub 60 + pragnie  podziękować Pani Małgorzacie Kubale i panu Wojciechowi Bardowskiemu za uświetnienie  spotkania, zarządowi OSP w Kobyłce za udostępnienie lokalu  oraz zarządowi Stowarzyszenia ”Nie Daj się Nudzie” za organizację i pomoc w przygotowaniach.

I ja z seniorami byłam, opłatkiem się dzieliłam, życzenia składałam i kolędy śpiewałam,  a na koniec  wszystko opisałam.

U.K.